Marketing wirusowy

Co raz częściej zabawny filmik na YouTube potrafi mniejszym kosztem zbudować większy zasięg niż tradycyjna reklama w TV – stąd marketing wirusowy [ang. viral marketing] w wielu branżach stał się niemal obowiązkowym elementem strategii komunikacji marki.

Dlaczego wirusowy? – Bo rozprzestrzenia się z siłą i szybkością wirusa. Jedna osoba „zaraża” nim kilka kolejnych i tak dalej…  Ilość wyświetleń prawdziwego „virala” to nie kilka tysięcy, ale najlepiej kilka, kilkanaście milionów!

Blog Virusovo będzie gromadził i prezentował polskie i zagraniczne filmy wirusowe – przede wszystkim klasyczne „virale” stworzone na potrzeby działań marketingowych, ale również amatorskie filmy, które nagle stają się hitami na YouTube, a także angażujące emocje opowieści i dokumenty z gatunku content marketing.  Sukcesywnie będą się tu pojawiały zarówno najnowsze gorące produkcje podbijające YouTube, jak i te starsze filmy, które parę lat temu przesyłano sobie jeszcze drogą mailową.  Możecie też liczyć na najchętniej oglądane video-clipy gwiazd muzyki!

Czego możecie się tu spodziewać?  Na pewno będzie zabawnie, zaskakująco, czasem szokująco lub nawet odrażająco, ale nigdy nudno!  Bo nudny viral, to nie viral 😉 W każdym razie autor tego bloga dokona subiektywnej selekcji materiału i będzie publikował tylko takie filmy, które spełniają podane wyżej kryteria.

Zapraszam również do polubienia VIRUSOVO na Facebooku – ponieważ tam będzie się ukazywało jeszcze więcej krótkich newsów, zabawnych filmów oraz najciekawszych reklam prasowych i outdoorowych!

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: