Konie miały niezły ubaw dopóki nie nadjechał nowy Volkswagen Tiguan…

Jednym z największych przebojów viralowych branży motoryzacyjnej ostatniego roku okazała się prosta reklama nowego modelu Volkswagen Tiguan promująca jego funkcję Trailer Assist czyli Asystent manewrowania z przyczepą. Film opiera się na prostym zabiegu komediowym – pokazaniu śmiejących się do rozpuku koni, które obserwują rozpaczliwe manewry parkingowe pewnego kierowcy z przyczepką, który najwyraźniej nie posiada żadnego wsparcia w swoim autku. Gdy na parking przed stadniną wjeżdża nowy Volkswagen Tiguan wszystkie konie milkną z wrażenia 😉

Spot pt. Volkswagen Tiguan ad: Laughing Horses pojawił się w sieci już pół roku temu, najpierw w Niemczech, a później także w innych krajach europejskich i do dziś zgromadził już ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube oraz ponad 700 tysięcy wyświetleń na Facebooku.

Reklama była przygotowana głównie z myślą o internecie, ale po sukcesie viralowym VW zdecydował się emitować ją również w TV. Reklamę przygotowała niemiecka agencja Grabarz & Partner z Hamburga – co ciekawe początkowo VW miał obawy, że spot może być źle odebrany w kontekście niedawnej afery Dieselgate, ale po pozytywnych wynikach badań konceptu reklamy film dostał zielone światło. Poniżej możecie zobaczyć także film „making of” pokazujący kulisy produkcji spotu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: