Ojcowie dobrze się bawią… lalkami Barbie ze swoimi córkami…

Ikoniczna lalka Barbie cały czas znajduje się pod ostrzałem różnych grup – a to z powodu nierealnych standardów wyglądu jakie prezentuje figura lalki, a to z powodu utrwalania stereotypów płciowych…  W ubiegłym roku Barbie po raz pierwszy w historii wprowadziła do sprzedaży różne warianty Barbie reprezentujące różne typy sylwetki, karnacji i typy włosów próbując w ten sposób lepiej dopasować się do zmieniającego się otoczenia kulturowego.  Kolejny stereotyp związany z Barbie jest taki, że mężczyźni nie bawią się lalkami…  ale co z ojcami, którzy bardzo kochają swoje córki i chcieliby nawiązać z nimi głębszą więź emocjonalną? Tacy właśnie ojcowie – na oko całkiem męscy i normalni – są bohaterami najnowszej globalnej kampanii reklamowej Barbie prowadzonej pod odważnym hasłem Dads Who Play Barbie [Ojcowie, którzy bawią się Barbie].

Spot pt. Dads Who Play Barbie® | Barbie pojawił się w sieci 7 tygodni temu i w tym okresie zdołał zgromadzić już ponad 1.8 miliona wyświetleń na YouTube oraz ponad 600 tysięcy wyświetleń na Facebooku. Kampania, którą przygotowała agencja BBDO San Francisco została specjalnie pomyślana tak, by trafić do ojców, a telewizyjne skrócone 30-sekundowe spoty pojawiały się podczas transmisji najważniejszych meczów amerykańskiego footballu i pokazują typowych facetów, którzy kochają football, ale nie wstydzą się też przeznaczyć trochę czasu na „Barbie time” ze swoją ukochaną córeczką 😉

Barbie_Dads Who Play Barbie

Do udziału w kampanii #DadsWhoPlayBarbie zaangażowano 6 prawdziwych par tata-córka tak, by w reklamach uchwycić łączącą ich prawdziwą więź emocjonalną. Cała kampania internetowa obejmująca kilka spotów w kilkunastu wersjach językowych opublikowanych zarówno na YouTube, jak i na Facebooku zgromadziła jak na razie ponad 16 milionów wyświetleń online.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: