Świąteczna reklama Allegro robi światową karierę viralową

Rzadko się zdarza, by jakakolwiek polska reklama przebiła się do zagranicznych mediów i zyskała uznanie, nie mówiąc już o sukcesie wirusowym. Taki niezwykły sukces odniosła właśnie najnowszy świąteczny spot polskiego serwisu aukcyjnego Allegro, o którym napisały już najważniejsze media na Wyspach Brytyjskich oraz w USA. Bohaterem reklamy jest dziadek, który postanawia nauczyć się języka angielskiego, by podczas świątecznej wizyty u syna mieszkającego w Anglii móc porozumieć się ze swoją kilkuletnią czarnoskórą wnuczką. Co takiego spowodowało, że film Allegro został zauważony także poza Polską? – Uniwersalność historii, świetnie uchwycony insight, emocje, brak nachalnego sprzedawania produktu co jest skazą większości polskich reklam oraz storytelling oparty na akcji, a nie dialogach – dzięki temu ostatniemu reklama jest zrozumiała nawet bez napisów.

Spot pt. Czego szukasz w Święta? | English for beginners pojawił się w sieci 2 tygodnie temu i w tym czasie zdołał zgromadzić imponujące 11.8 milionów wyświetleń na YouTube oraz ponad 1 milion wyświetleń na Facebooku. Autorem kampanii Allegro jest agencja Bardzo, a film wyreżyserował Szwed Jesper Ericstam.

Allegro_English for beginners

Lokalnie bardzo szybko branża reklamowa wytknęła fakt niezwykłego podobieństwa polskiej reklamy do południowoafrykańskiego spotu promującego Bells Whisky z 2014 roku – myślę jednak, że kulturowy kontekst polskiej reklamy czyni ją ciekawszą i bardziej zaskakującą w finale, ale zobaczcie sami – reklama pt. New Bell’s South Africa TV Ad — The Reader ma na koncie jedynie 2.7 miliona wyświetleń na YouTube.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: