Puszka po fasolce Heinz wykorzystana jako bębenek w zakazanej reklamie Heinz Beanz

Advertising Standards Authority (ASA) to specjalne ciało powołane na rynku brytyjskim do zapewnienia uczciwych praktyk w obszarze reklamy oraz ochronę konsumentów i konkurencji przed nieetycznym przekazem reklamowym. Konsumenci mogą zgłaszać skargi do ASA na reklamy, które ich zdaniem są nieuczciwe lub groźne, a wówczas ASA ma prawo zakazać emisji takiej reklamy w mediach tradycyjnych – najczęściej efektem takiego zakazu jest duży wzrost popularności zakazanej reklamy w internecie. Najnowszy przykład tego zjawiska to kampania popularnej na Wyspach fasolki w puszce Heinz Beanz, w której spocie telewizyjnym w głównej roli występuje kultowa puszka wykorzystywana przez bohaterów reklamy jako instrument perkusyjny zapewniający beat do reklamowej piosenki #CanSong.  Jak się okazuje, pomimo tego, że na początku reklamy Heinz pokazuje, jak zabezpieczyć puszkę, by się nie skaleczyć – 9 widzów napisało skargi do ASA argumentując, że promuje ona niebezpieczne praktyki.  ASA zakazała dalszej emisji spotu, a film stał się hitem w internetach…

Spot pt.  Heinz Bean Can Song – #cansong pojawił się w sieci 3 miesiące temu i w tym czasie zdołał zgromadzić już ponad 1.8 miliona wyświetleń na YouTube oraz aż 2.6 miliona wyświetleń na Facebooku. Kampanię pod hasłem Learn the #CanSong przygotowała dla Heinza agencja BBH London.

Heinz Beanz_Learn the #CanSong

Heinz przygotował również internetowy instruktaż, jak przygotować puszkę do gry oraz demo poszczególnych rodzajów uderzeń wykorzystywanych w spocie TV.  Ten spot pt. Heinz Beanz #cansong – How to zanotował ponad 175 tysięcy wyświetleń na YouTube oraz 47 tysięcy wyświetleń na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: