Katolicy to taka prześladowana mniejszość, która boi się mówić to, co myśli…

Amerykańscy katolicy najwyraźniej poczuli się bardzo nieswojo po decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego, który 26 czerwca br oficjalnie zalegalizował małżeństwa jednopłciowe. Konserwatywna organizacja Catholic Vote wyprodukowała spot, w którym katolicy pokazani są jako prześladowana i zastraszona mniejszość, która obawia się mówić otwarcie to, co myśli na temat związków jednopłciowych.  Film pełen jest klisz wykorzystywanych wcześniej w spotach promujących równouprawnienie społeczności LGBT – problem w tym, że poniższy spot nie promuje równouprawnienia, a usiłuje przekonać nas, że religijnym przesądom i nieakceptowaniu związków jednopłciowych należy się jakaś ochrona.

Spot pt. Not Alone pojawił się w sieci 9 dni temu i w tym czasie zdołał zgromadzić już ponad 1 milion wyświetleń na YouTube oraz 41 tysięcy share’ów na Facebooku. Trzeba jednak przyznać, że film zyskał spory rozgłos, ale na szczęście reakcje są zdecydowanie negatywne – na YouTube ma 31 tys. kciuków w dół do zaledwie 2 tys. w górę.

Catholic Vote - Not Alone

Nie trzeba było długo czekać, by w sieci pojawiła się już urocza parodia pt. Not Alone (Alternate Version), która osiągnęła aż 370 tys. wyświetleń na YouTube!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: