Z butelką piwa Andes możesz teraz łatwo przekazać każdą trudną wiadomość…

Argentyński browar Andes rozpoczął właśnie dość ciekawą kampanię reklamową z wykorzystaniem QR kodów umieszczonych na butelkach tegoż piwa.  Otóż wystarczy zeskanować taki QR kod przy użyciu telefonu, ściągnąć aplikację i nagrać przy jej użyciu krótki filmik z wiadomością, której nie chcemy lub np. wstydzimy się bezpośrednio komuś powiedzieć. Aplikacja przypisuje nasz filmik do QR kodu znajdującego się na posiadanej przez nas butelce, a wówczas wystarczy podarować ją właściwej osobie, która po zeskanowaniu kodu zobaczy nasz filmik…  ale tylko 1 raz, bo filmy po odtworzeniu ulegają autodestrukcji. Zobaczcie w jakich sytuacjach życiowych butelka piwa Andes może okazać się przydatna!

Spot pt. Message in a Bottle – Mum (Andes AD 2) pojawił się w sieci 3 tygodnie temu i w tym czasie zdołał zgromadzić ponad 87 tysięcy wyświetleń na YouTube.  Kampanię przygotowała argentyńska agencja Del Campo Saatchi & Saatchi, a filmy wyreżyserowali: Nico Perez Veiga i Ariel Evasio.

Andes_MessageInABottle-Mum

Z pewnością wiadomość, że Twoja matka i najlepszy kumpel mają płomienny romans może podziałać jak uderzenie butelką piwa w głowę, ale QR kody na butelkach Andes można też wykorzystać w mniej wydumanych sytuacjach, co pokazuje drugi spot pt. Message in a Bottle – Intro (Andes AD 1) mający ponad 21 tysięcy wyświetleń na YouTube.

One Response to Z butelką piwa Andes możesz teraz łatwo przekazać każdą trudną wiadomość…

  1. […] marka piwa Andes znana jest z nietypowych akcji marketingowych, które później w formie filmowej zwykle stają się viralami. Tym razem Cerveza Andes powraca z […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: